E-MAIL:eikonoskopionews@gmail.com

Δευτέρα 17 Οκτωβρίου 2011

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 3-1

''ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ: 3-1''

Κάτω από τσουχτερό κρύο ,συνεχή βροχή και δυνατό αέρα έγινε σήμερα το απόγευμα στην Ερμιόνη ο φιλικός αγώνας μεταξύ της Ένωσης Ερμιονίδας και του Εθνικού Πειραιώς. Ο αγώνας ήταν προγραμματισμένος να γίνει στο γήπεδο Κρανιδίου αλλά λόγω της συνεχούς βροχής προτιμήθηκε το γήπεδο Ερμιόνης για να μην καταπονηθεί ο αγωνιστικός χώρος.

Σχετικά λίγες φάσεις έγιναν σε αυτό τον αγώνα .
Στο 8 λεπτό μεγάλη ευκαιρία με τον Κούση όταν σούταρε μέσα από την περιοχή και απέκρουσε σε κόρνερ ο Μειμάρογλου.
Στο 20 λεπτό ο Μενίκου εκτέλεσε φάουλ από αριστερά η μπάλα έφτασε στον Τζώρτζη πού με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ.
Στο 21 λεπτό ο Σαμλίδης εκτέλεσε φάουλ έξω από την περιοχή της Ένωσης ,αλλά αποκρούστηκε εύκολα από τον Γκιόκα.
Στο 25 λεπτό ο Κούσης έφυγε μόνος του από το κέντρο προς την εστία του Εθνικού και την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον Τζωρτζη πού με πλασέ άνοιξε το σκορ για την Ένωση.
Στο 37 λεπτό λάθος των αμυντικών του Εθνικού πήρε την μπάλα ο Μενίκου ,σούταρε αλλά ο Μειμάρογλου απέκρουσε εκπληκτικά.
Στο 42 ο Κυριακάκης προσπάθησε να παραβιάσει την εστία του Γκιόκα χωρίς επιτυχία αφού ο τερματοφύλακας της Ένωσης απέκρουσε το σουτ.
Με αυτό το σκορ έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.
Γκολ με το «καλημέρα» στο  δεύτερο ημίχρονο για την Ένωση όταν ο Στάικος με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0.
Στο 50 Μενίκου και Τζώρτζης συνδυάστηκαν άψογα με τον τελευταίο να σουτάρει και οι αμυντικοί να αποκρούουν σε κόρνερ.
Στο 60 ο Σαμιώτης με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή μειώνει σε 2-1.
Στο 73 λεπτό ο Κέλλυ ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τους αμυντικούς του Εθνικού και ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι πού μετέτρεψε σε γκολ ο Κούσης κάνοντας το τελικό σκορ 3-1.
Καλή η διαιτησία των Π. Τσιτουρίδη Δ. Δαρσινού και Α. Θεοδώρου πολύ καλή.
ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ : Γκιόκας, Κωνσταντινίδης, Τσολακούδης, Κάντιας, Λαμπρούσης, Μενίκου, Στάικος, Σωπιάδης, Τζώρτζης, Δερμιτζάκης, Κούσης
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν : Λάμπρου, Cojocaru, Β.Δημαράκης, Στεργίου, Κέλλυ, Δημητρουλόπουλος, Λαζάρου, Τζιέρης, Μπούρας.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ: Μειμάρογλου, Κασιαράς, Σαλίμπασα, Τσιούμας, Ρούσσος, Σαμλίδης, Σαμιώτης,  Μωυσιάδης, Κυριακάκης, Μπίτσας, Κατσίγιαννης
Επίσης αγωνίστηκαν : Καμπούρης, Γρίβας,  Ντούνης, Παυλόπουλος, Κοντός, Ρούστα, Μπένας.